Upgrading the components of your suitcase
Wprowadzenie

Państwa walizka jest nadal w dobrym stanie, ale nawet jeśli wszystkie jej części pozostały nienaruszone, ciągnięcie walizki nie jest wygodne. W tej sytuacji mogą Państwo zadać sobie pytanie, czy możliwe jest ulepszenie walizki, np. z pojedynczej Kółka na podwójną Kółka lub z Uchwyt Teleskopowy zatrzymania na 3 poziomach do jednego zatrzymania na każdym poziomie. Może to nie tylko wydłużyć żywotność Państwa walizki, ale także stanowić alternatywę dla zakupu nowej walizki.

Aby dać Państwu lepszy przegląd tego, co jest możliwe, w tym artykule odpowiemy na następujące pytania:

  • Jakie elementy walizki można wymienić?
  • Czy muszę wymienić Kółkarączki lub rączki teleskopowe na dokładnie ten sam typ części zamiennej?
  • Gdzie mogę znaleźć odpowiednie części do modernizacji mojej walizki?
  • Czy istnieje jakiekolwiek ryzyko związane z modernizacją komponentów mojej walizki?
  • Czy mogę dostosować części z innej walizki, aby pasowały do mojej walizki?

Które elementy walizki można zmodernizować?

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie elementy walizki, które można zdemontować i które są dostępne jako oddzielne elementy od dostawców, mogą zostać zmodernizowane. Zazwyczaj obejmuje to Kółka, Uchwyt Teleskopowyuchwyt do przenoszenia, zamek i suwaki. W większości walizek części te są przymocowane do powłoki za pomocą zwykłych śrub, dzięki czemu elementy walizki można wyjąć, np. w celu naprawy. Należy jednak pamiętać, że nie każda część walizki może być dostępna jako oddzielna część zamienna, np. w przypadku walizki podwójnej. Kółko walizki Kółko jest zazwyczaj dostępna tylko jako jedna część zamienna składająca się z całej podwójnej walizki. Kółko w tym Kółko obudowę.

Czy muszę wymienić Kółkauchwyty lub uchwyty teleskopowe na dokładnie ten sam typ części zamiennej?

Niestety, w większości przypadków marki nie oferują oficjalnych części, które mają na celu ulepszenie istniejącej walizki, a jedynie oferują części zamienne, które są identyczne z komponentami już zainstalowanymi w Państwa walizce. Powodem tego jest fakt, że każda część zamienna jest zaprojektowana tak, aby pasowała do konkretnego produktu. Jednym z przykładów są Kółka które muszą pasować do kształtu skorupy, aby zapewnić dokładne dopasowanie i zapewnić, że walizka jest zrównoważona i nie przewróci się.

Aby móc zmodernizować komponenty walizki, muszą Państwo zwrócić uwagę na pewne szczegóły dotyczące każdej części.

Kółka

Aby móc ulepszyć Kółka Państwa walizki nowy Kółko musi mieć taki sam współczynnik kształtu jak Kółko obecnie zainstalowany w Państwa walizce. Na przykład, nie będzie możliwe uaktualnienie kółka / narożnika Kółka z pojedynczym lub podwójnym Kółka. Mogą Państwo przeczytać więcej o różnych współczynnikach kształtu w naszym walizka Kółko przewodnik. Ponadto poniższe parametry muszą być zgodne z Państwa obecną walizką:

  • Kółko wysokość / Kółko średnica
  • Kółko obudowa (kształt)
  • Kółko orientacja
  • Rozmieszczenie otworów na śruby wewnątrz obudowy

Chociaż może to brzmieć atrakcyjnie, aby uaktualnić swoją walizkę do większego Kółko zalecane jest wybranie Kółko o tej samej wysokości co większa Kółko może spowodować, że walizka straci równowagę lub nie będzie toczyć się prosto. Podobnie, używanie Kółka o mniejszej średnicy może spowodować, że walizka dotknie podłogi, gdy będzie ciągnięta tylko na dwóch kołach. Kółka (w przypadku 4-Kółko walizki). W przypadku Kółko obudowa służy do podłączenia Kółko z powłoką walizki. W wielu przypadkach każda walizka Kółko ma inny typ obudowy Kółko obudowy, ponieważ powłoka może mieć inny kształt. Jednocześnie różne Kółka często mają różną orientację, np. dla lewej i prawej strony, tak aby różne Kółka są niezbędne do zastąpienia wszystkich Kółka Państwa walizki. Wreszcie, również rozmieszczenie otworów na śruby w walizce musi odpowiadać otworom w uchwycie. Kółko obudowie nowego Kółko.

Ze względu na te liczne wymagania, często nie jest łatwo znaleźć dokładnie pasujące części do modernizacji Państwa walizki. Więcej informacji o tym, jak znaleźć części do modernizacji walizki, znajdą Państwo poniżej. Suitcase.repair.

Uchwyt Teleskopowy

Dla Uchwyt Teleskopowy dostępnych jest tylko kilka opcji modernizacji. Opcje te mogą wahać się od uchwytu w innym kolorze do uchwytu z grubszymi rurkami lub nawet Uchwyt Teleskopowy który może być zatrzymywany na każdej wysokości zamiast tylko na trzech poziomach.

Uchwyt Uchwyt Teleskopowy jest jednym z najtrudniejszych elementów do modernizacji, ponieważ jest połączony z walizką w wielu punktach. W szczególności jest on przymocowany zarówno na górze (widoczny z zewnątrz), jak i na dole walizki (zazwyczaj od wewnątrz), aby zapobiec przesuwaniu się rączki. Aby dopasować rozmieszczenie śrub z obecnych wzmocnień wewnątrz walizki, nowe Uchwyt Teleskopowy muszą mieć taką samą długość jak oryginalne Uchwyt Teleskopowy w stanie złożonym. To niestety uniemożliwi Państwu aktualizację do wersji Uchwyt Teleskopowy który można rozszerzyć do większej wysokości.

Ściągacze zamków i suwaków

Wymieniając zamek walizki na nowy, który może posiadać inne funkcje (np. USB lub czujnik linii papilarnych), są Państwo zazwyczaj ograniczeni rozmiarem wycięcia w walizce. Wymieniony zamek musi dokładnie pasować do tego wycięcia i nie może przez nie wypaść. W przypadku zamków, które nie są zintegrowane ze skorupą, ale są zamocowane na górze skorupy, nowy zamek będzie musiał mieć taką samą lokalizację otworów na śruby jak istniejący zamek.

Ponieważ suwaki są zwykle wkładane do zamka szyfrowego w celu zablokowania walizki, suwaki muszą być kompatybilne z zamkiem. Ponieważ mechanizm blokujący może różnić się między różnymi typami zamków, możliwe jest, że oryginalne ściągacze zamka nie pasują już do zamka lub zacinają się.

Uchwyty do przenoszenia

Przed modernizacją uchwytów do przenoszenia walizki należy najpierw sprawdzić, w jaki sposób są one przymocowane do walizki. W zależności od modelu i producenta uchwyt może być przymocowany do innych elementów, takich jak Uchwyt Teleskopowy. Mocowanie nowego uchwytu musi pasować do mocowania uchwytu używanego obecnie. Ponadto długość i szerokość uchwytu do przenoszenia muszą być identyczne, aby zapewnić, że zmieści się on w oryginalnym miejscu.

W przypadku, gdy nowy uchwyt do przenoszenia ma inną konstrukcję w porównaniu do oryginalnego uchwytu, wysokość uchwytu może być również istotna, aby zapewnić, że nadal można wygodnie podciągnąć uchwyt do przenoszenia.

Gdzie mogę znaleźć odpowiednie części do modernizacji mojej walizki?

Większość marek nie udostępnia informacji na temat tego, które części zamienne mogą być używane w walizce lub czy dostępne są opcje modernizacji. Ponieważ każda część zamienna jest zaprojektowana tak, aby pasowała do bardzo specyficznego zestawu walizek, większość marek również nie dołącza schematów do swoich części zamiennych. W związku z tym znalezienie odpowiedniej opcji modernizacji dla Państwa walizki może być bardzo długim i frustrującym przedsięwzięciem.

Podczas gdy niektóre firmy oferują uniwersalne części zamienne do walizek Kółka, uniwersalne uchwyty do wózków, a nawet zamki, zazwyczaj pasują one tylko do kilku wybranych modeli. W wielu przypadkach oznacza to, że muszą Państwo albo dostosować swoją walizkę i/lub części w ramach projektu DIY, albo żyć z częściami, które tak naprawdę nie pasują do Państwa walizki, albo nawet je zwrócić.

Przy Suitcase.repair staramy się zapewnić Państwu pasujące części zamienne do Państwa walizki. Z tego powodu nasz system zasugeruje Państwu na pierwszym etapie te produkty, które zostały zaprojektowane dla Państwa walizki i w przypadku których możemy zagwarantować, że idealnie pasują do Państwa przedmiotu. W większości przypadków są one identyczne z elementem, z którym Państwa produkt został pierwotnie dostarczony. Na podstawie danych dostarczonych nam przez marki możemy być w stanie przedstawić Państwu listę Kółka które prawdopodobnie są również kompatybilne z Państwa walizką, ale w przypadku których nie możemy zagwarantować, że pasują. Jeśli dostępne są inne kompatybilne części, znajdą je Państwo przewijając stronę produktu w dół:

W przypadku oryginalnej części zamiennej walizki, gwarantujemy, że element pasuje do Państwa walizki i zapewniamy bezpłatną opcję zwrotu, jeśli znaleźli Państwo tę część zamienną, wyszukując odpowiedni numer modelu i jeśli ona nie pasuje. Chociaż alternatywne opcje, które wyświetlamy na stronach produktów, pasują z dużym prawdopodobieństwem, istnieje ryzyko, że dopasowanie może nieznacznie odbiegać od oryginału. Z tego powodu Suitcase.repair nie oferuje gwarancji na takie alternatywne / ulepszone opcje i nie będzie w stanie zaoferować bezpłatnego zwrotu takich produktów.

Co mogę zrobić, jeśli na stronie nie są wyświetlane żadne alternatywne produkty? Suitcase.repair lub tylko produkty tego samego typu?

Alternatywne opcje są wyświetlane dla części zamiennych, dla których mamy wystarczające dane, że mogą one również pasować do Państwa walizki. Niestety nie możemy wpłynąć na dostępność alternatywnych opcji / opcji aktualizacji, ponieważ zależą one od modelu i marki.

W przypadku wielu produktów, które zawierają komponenty w wielu kolorach, możemy zaoferować Państwu ten sam komponent w innym kolorze. Jednak w przypadku bardziej złożonych ulepszeń, takich jak uaktualnienie z pojedynczego Kółka do podwójnego Kółka opcje ulepszenia są wyświetlane tylko wtedy, gdy części prawdopodobnie będą pasować do Państwa walizki.

Niestety, nasz zespół serwisowy nie będzie w stanie zapewnić Państwu opcji ulepszenia, jeśli nie są one jeszcze wyświetlane na stronie produktu.

Czy istnieje jakieś ryzyko związane z modernizacją komponentów mojej walizki?

Modernizacja walizki ma wiele zalet i może pomóc w przywróceniu jej użyteczności. Jednak takie modernizacje mogą również wiązać się z ryzykiem. Jednym z największych zagrożeń w tym zakresie jest gwarancja producenta. Większość marek zapewnia gwarancję na wady materiałowe i produkcyjne przy zakupie jednego z ich produktów. Wymiana części walizki na części, które nie zostały pierwotnie zaprojektowane dla tego konkretnego modelu, może spowodować utratę gwarancji nie tylko na wymienioną część, ale na całą walizkę.

Inne ryzyko wynika głównie z tego, że części zamienne nie pasują dokładnie do Państwa walizki. W przypadku Kółko aktualizacji a Kółko która nie pasuje dokładnie do Państwa walizki, może spowodować, że walizka nie będzie się toczyć prosto lub przewróci się. W wielu przypadkach części, które nie są dobrze dopasowane, można łatwo zidentyfikować, ponieważ trudno będzie je umieścić na miejscu, wymagają dużej siły, aby je umieścić lub jeśli widoczne są szczeliny między powłoką a walizką. Kółko obudową. W rzadkich przypadkach źle zamontowane Kółka może nawet spowodować poważniejsze uszkodzenie samej obudowy.

W przypadku innych części, takich jak uchwyty teleskopowe, zamki i suwaki, ryzyko jest podobne jak w przypadku Kółka ponieważ części, które nie pasują dokładnie do Państwa modelu, mogą niespodziewanie wypaść z walizki, szybko się zepsuć lub spowodować uszkodzenie Państwa rzeczy.

Ważne: Niezależnie od komponentu, który chcą Państwo wymienić, należy unikać wiercenia nowych otworów w obudowie lub prób dopasowania części zamiennych na siłę.

Czy mogę dostosować części z innej walizki, aby pasowały do mojej walizki?

W przypadkach, w których nie są dostępne odpowiednie opcje modernizacji, wiele osób może rozważyć zakup części zamiennej wyglądającej jak oryginalny element i dostosowanie otworów na śruby lub Kółko obudowy lub podobnych części, aby pasowały do walizki.

Z naszego doświadczenia w Suitcase.repair takie dostosowania są skuteczne w bardzo niewielu przypadkach, ponieważ części mogą wyglądać podobnie, ale różnią się znacznie kształtem. W większości przypadków niestandardowe części pasują tylko w przybliżeniu, prowadzą do punktów nacisku na obudowę lub mają krótką żywotność.

W przypadku, gdy nie są dostępne odpowiednie komponenty do wykonania modernizacji, zaleca się dalsze korzystanie z oryginalnych części.

Wnioski
Wymiana części walizki na ulepszone komponenty może zmienić całe odczucie walizki i może być dobrą alternatywą w porównaniu do zakupu nowej walizki. Osoby poszukujące części do modernizacji muszą jednak stawić czoła licznym wyzwaniom, aby nowe części działały równie dobrze lub lepiej w porównaniu z oryginalnymi częściami. Niestety, w wielu przypadkach takie ulepszenia nie są dostępne. Suitcase.repair Jest to świetna opcja, aby wyszukać takie możliwości modernizacji i zidentyfikować alternatywne części pasujące do Państwa modelu, jak również części oryginalne.