Prolonging the lifetime of your suitcase
Wprowadzenie

Przy suitcase.repair skupiamy się głównie na naprawie Państwa walizki, gdy jest już uszkodzona - ale co można zrobić, aby w ogóle zapobiec uszkodzeniom? Ze względu na nieostrożne obchodzenie się z walizką na lotniskach, niektórych uszkodzeń nie da się niestety uniknąć, ale nadal istnieje kilka rzeczy, które można zrobić, aby zapobiec uszkodzeniom - wiele z nich nie kosztuje ani grosza.

Ochrona powłoki walizki przed pęknięciami, wgnieceniami i zadrapaniami

Powłoka walizki może być wykonana z różnych materiałów, takich jak poliwęglan, ABS, aluminium, nylon lub nawet mieszanka niektórych z tych materiałów. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety i wady w zakresie ochrony bagażu przed uszkodzeniem. Poniższe najlepsze praktyki mają jednak zastosowanie niezależnie od materiału, z którego wykonana jest Państwa walizka:

Proszę pakować się mądrze

Ochrona walizki zaczyna się jeszcze przed rozpoczęciem podróży. Staranne pakowanie jest jedną z najważniejszych metod zapobiegania uszkodzeniom. Obejmuje to unikanie nadwagi, unikanie zbytniego ściskania walizki i unikanie pustych zakamarków. Zapakowanie zbyt dużej ilości bagażu do walizki (zarówno pod względem objętości, jak i wagi) może doprowadzić do rozerwania walizki przy uderzeniu. Wiele materiałów, z których wykonane są walizki, ma na celu zmniejszenie ryzyka pęknięcia skorupy, jednak prawdopodobieństwo to znacznie wzrasta, jeśli zalecana waga jest znacznie przekroczona lub jeśli objętość jest zbyt duża (szczególnie w przypadku walizek z miękką skorupą). Ponieważ większość linii lotniczych określa maksymalną wagę na 23 kilogramy, producenci bagażu testują swoje walizki przy wadze 23-25 kilogramów, aby upewnić się, że poradzą sobie z ciężarem. Podczas gdy niektóre marki premium testują swoje produkty nawet do 30 kilogramów, generalnie nie zaleca się znacznego przekraczania 23 kilogramów. W przypadku, gdy często mają Państwo problemy ze zmieszczeniem swoich rzeczy do walizki, dobrą alternatywą, która może zapobiec uszkodzeniom, jest wybór rozszerzanej walizki, aby uniknąć upychania zbyt dużej ilości rzeczy do walizki.

Podczas pakowania równie ważne jest unikanie pustych przestrzeni. Czasami może się wydawać, że warto zostawić trochę pustego miejsca na zakupy podczas podróży lub na pamiątki. Taka ilość miejsca powinna być jednak bardzo ograniczona. Pozostawienie pustych przestrzeni w walizce, zwłaszcza na rogach, znacznie zwiększa ryzyko wgnieceń powłoki. Jeśli zdadzą sobie Państwo sprawę, że w walizce jest zbyt dużo pustego miejsca, warto rozważyć zmianę rozmiaru bagażu na mniejszy.

Korzystanie z pokrowca na bagaż

Zadrapania na walizce mogą być bardzo frustrujące, zwłaszcza jeśli dopiero co zakupili Państwo walizkę. Prawdopodobieństwo pojawienia się zarysowań na powłoce walizki zależy w dużej mierze od struktury powierzchni walizki. Walizki z błyszczącym wykończeniem są najbardziej podatne na zarysowania. Na walizkach o matowej powierzchni zarysowania są zazwyczaj mniej widoczne, ale nadal występują. Najskuteczniejszą opcją jest wybór walizki z wytłaczanym wykończeniem, które jest nieco szorstkie na zewnątrz, ale zmniejsza ryzyko wystąpienia zadrapań i jednocześnie czyni je mniej widocznymi.

Inne najlepsze praktyki

Aby zapewnić, że powłoka walizki pozostanie nienaruszona tak długo, jak to możliwe, ważne jest również, aby upewnić się, że użytkowanie i przechowywanie nie wpłynie negatywnie na powłokę. Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się przechowywanie walizki w suchym pomieszczeniu i w normalnej temperaturze pokojowej. Należy unikać przechowywania walizki w zbyt niskiej lub zbyt wysokiej temperaturze przez zbyt długi czas, ponieważ może to spowodować kruchość materiału. Należy również unikać umieszczania ciężkich przedmiotów na powłoce przez dłuższy czas lub siadania na walizce (np. na lotnisku).

Zapobieganie uszkodzeniom uchwytu walizki na kółkach

Rączka walizki na kółkach należy do często uszkadzanych części walizki. W wielu przypadkach uszkodzenie jest wynikiem upadku walizki na ostrą krawędź, powodując wgniecenia na rurce lub podobne uszkodzenia.

Aby zapobiec uszkodzeniu Uchwyt Teleskopowy ważne jest, aby nie pakować do walizki zbyt dużego ciężaru lub nie wciskać do niej zbyt wielu rzeczy. W przypadku zbyt ciężkich walizek możliwe jest, że Uchwyt Teleskopowy może ulec zerwaniu, podczas gdy możliwe jest również uszkodzenie rurek w walizce. Uchwyt Teleskopowy poprzez zastosowanie zbyt dużego nacisku podczas próby zapakowania zbyt dużej objętości do walizki.

Ponadto, bardzo ważne jest, aby unikać podnoszenia walizki na Uchwyt Teleskopowy. Ponieważ Uchwyt Teleskopowy jest przeznaczony wyłącznie do ciągnięcia walizki, nie jest w stanie unieść ciężaru walizki, co prowadzi do zerwania jednego lub więcej etapów uchwytu. Takich uszkodzeń można łatwo uniknąć, pamiętając o użyciu górnego lub bocznego uchwytu do podnoszenia walizki.

Zapewnienie dłuższej żywotności walizki

Uchwyt Kółka są jednymi z najważniejszych elementów walizki i sprawiają, że korzystanie z niej po uszkodzeniu jest bardzo kłopotliwe. Wiele uszkodzeń Kółko powstaje podczas transportu walizki przez linie lotnicze. Podczas transportu na przenośnikach taśmowych i załadunku do samolotu może się niestety zdarzyć, że walizka zostanie uszkodzona. Kółko lub część Kółko zostaje odłupana. Niestety niewiele mogą Państwo zrobić, aby zapobiec tego typu uszkodzeniom. W naszym artykule na temat jak naprawić uszkodzoną walizkę znajdą Państwo jednak przydatne wskazówki, jak zgłosić uszkodzenie linii lotniczej.

Innym częstym rodzajem uszkodzenia jest Kółka szybko się zużywa, a w niektórych przypadkach nawet topi. Jedną z częstych przyczyn są kamienie brukowe i żwir, które mogą znacznie zwiększyć zużycie Państwa walizki Kółka i dlatego należy ich unikać. Szczególnie w przypadku walizek z pojedynczym Kółka zamiast podwójnych Kółka często może się zdarzyć, że małe kamienie lub inne zanieczyszczenia utkną między walizkami. Kółko i Kółko obudową, powodując zapobieganie Kółko przed obracaniem się, a następnie spłaszczeniem z jednej strony. Dlatego ważne jest, aby regularnie usuwać zanieczyszczenia z obudowy. Kółko i obudowy Kółko obudowy i robić krótkie postoje w celu sprawdzenia walizki, jeśli czują Państwo, że walizka jest trudniejsza do ciągnięcia niż wcześniej. Dla nowoczesnych 4-Kółko walizek ważne jest również, aby przede wszystkim używać walizki na wszystkich czterech kołach. Kółka zamiast ciągnąć ją tylko na dwóch Kółka. Ze względu na 4-Kółko konstrukcja Kółka nie są zaprojektowane do przenoszenia ciężaru walizki tylko na dwóch z czterech. Kółka co powoduje, że te dwa Kółka szybciej się zużywają.

Unikanie uszkodzeń zamka błyskawicznego walizki

Zamek błyskawiczny walizki jest często postrzegany jako jedna z najbardziej delikatnych części. Uszkodzenia zamka najczęściej wynikają z przepakowania lub wciśnięcia dodatkowych rzeczy do walizki. Może to spowodować, że zamek błyskawiczny znajdzie się pod zwiększonym ciśnieniem i ostatecznie pęknie. Niestety, niewiele można zrobić, aby zapobiec takim uszkodzeniom, poza wyborem większego rozmiaru walizki lub walizki rozszerzanej. We wszystkich przypadkach należy unikać prób zamykania zamka błyskawicznego za pomocą czegoś, co utknęło w łańcuszku zamka błyskawicznego, ponieważ może to spowodować poważne uszkodzenie zamka błyskawicznego. Należy również unikać prób zamykania zamka błyskawicznego zbyt szybko lub ze zbyt dużą siłą.

Jedyną opcją, aby zapobiec uszkodzeniu zamka błyskawicznego walizki, jest wybór walizki bez zamka błyskawicznego. Walizki bez zamka błyskawicznego występują w wielu kształtach. Jednym z bardzo popularnych typów jest walizka wykonana z polipropylenu, której skorupa służy również jako wbudowany stelaż umożliwiający zamknięcie walizki na dwa lub w niektórych przypadkach trzy zamki. Inne popularne typy są wykonane z aluminium lub poliwęglanu z aluminiową ramą umożliwiającą zamknięcie ramy za pomocą dwóch lub trzech zamków na ramie. Zmniejszając ryzyko uszkodzenia zamka błyskawicznego, jedną z wad tego typu bagażu jest jednak to, że jest on zazwyczaj cięższy w porównaniu do porównywalnych walizek wyposażonych w zamek błyskawiczny.

Planowanie z wyprzedzeniem - części zamienne do walizki

Stosując najlepsze praktyki opisane w tym artykule, będą Państwo w stanie zapobiec wielu typowym uszkodzeniom bagażu. Nie jest jednak możliwe zapobieżenie wszystkim rodzajom uszkodzeń, zwłaszcza podczas podróży samolotem. Dlatego jeszcze ważniejsze jest planowanie z wyprzedzeniem i sprawdzenie, czy części zamienne do walizki są dostępne i gdzie, najlepiej jeszcze przed zakupem walizki. Niektóre marki oferują części zamienne tylko po skontaktowaniu się z obsługą klienta, a niektóre wymagają zarejestrowania się na stronie internetowej naprawy tylko po to, aby wyszukać części zamienne i zobaczyć ceny. W przypadku wielu produktów z podstawowego przedziału cenowego części zamienne mogą być w ogóle niedostępne. Przy suitcase.repair zapewniamy Państwu przejrzystość w zakresie tego, jakie części są dostępne jako części zamienne, w jakiej cenie, czy są one aktualnie dostępne i jak wykonać faktyczną naprawę. Dodatkowo, mają Państwo możliwość zapisania numeru modelu i paragonu zakupu walizki w pamięci urządzenia. suitcase.repair (co jest oczywiście bezpłatne) na wypadek, gdyby Państwa walizka została kiedykolwiek uszkodzona. Nawet jeśli części zamienne do marki Państwa walizki nie są jeszcze dostępne, warto zapisać szczegóły dotyczące walizki na swoim koncie. suitcase.repair koncie. Z jednej strony pozwala to na przygotowanie wszystkich szczegółów do reklamacji gwarancyjnej, a z drugiej strony stale poszerzamy nasz asortyment, więc mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli zaoferować również części zamienne do Państwa walizki.

Co mogę zrobić, jeśli moja walizka uległa uszkodzeniu?

W niefortunnym przypadku, gdy Państwa walizka uległa już uszkodzeniu, zalecamy sprawdzenie, czy uszkodzenie można naprawić. Po sprawdzeniu, czy uszkodzenie walizki można naprawić, będą Państwo musieli poszukać odpowiednich części zamiennych, aby wykonać naprawę. Jednym z najprostszych rozwiązań jest wyszukanie pasujących części zamiennych w Państwa suitcase.repair. Proszę również przeczytać nasz artykuł na blogu jak mogą Państwo naprawić swoją walizkę dostarczy Państwu dodatkowych informacji na temat tego, na co należy zwrócić uwagę podczas próby naprawy walizki.

Wnioski
Walizki ulegają wielu uszkodzeniom, od wgnieceń, pęknięć skorupy po zużycie. Kółka i wyrwanych uchwytów teleskopowych można zapobiec, stosując się do kilku najlepszych praktyk dotyczących korzystania z walizki. Zapobieganie uszkodzeniom może być tak proste, jak przestrzeganie kilku zasad podczas pakowania bagażu. Dodatkowo, niektóre uszkodzenia można wykluczyć wybierając inny rodzaj bagażu na następną podróż. W przypadku niektórych rodzajów uszkodzeń, którym nie można zapobiec, jeszcze ważniejsze jest planowanie z wyprzedzeniem i sprawdzenie, gdzie dostępne są części zamienne do Państwa walizki oraz przygotowanie numeru modelu i dowodu zakupu na wypadek uszkodzenia, np. poprzez zapisanie ich w walizce. suitcase.repair koncie.