Poniższa instrukcja pokaże Państwu, jak wymienić uszkodzoną rączkę walizki w zaledwie kilka minut. W przypadku większości walizek proces jest identyczny zarówno dla górnej, jak i bocznej rączki. Jeśli boczna rączka Państwa walizki jest połączona z zamkiem, nie można jej wymienić osobno, lecz należy ją wymienić razem z zamkiem.

Wymagane narzędzia: 1 x śrubokręt krzyżakowy

Przewidywany czas: Około 10 minut

Stopień trudności: Łatwy

KROK 1: PROSZĘ ZNALEŹĆ PASUJĄCE CZĘŚCI ZAMIENNE

Aby upewnić się, że mogą Państwo bezpiecznie podnieść walizkę i że jest ona w stanie unieść ciężar walizki, ważne jest, aby uchwyt i gwinty na uchwycie dokładnie pasowały do walizki.

Na suitcase.repair znajdą Państwo pasujące uchwyty zamienne dla wielu różnych marek walizek. Proszę po prostu wyszukać numer modelu przedmiotu i mieć pewność, że przedstawiony Kółka rzeczywiście pasują do Państwa walizki.

Nie wiedzą Państwo, gdzie znaleźć numer modelu walizki?

KROK 2: PROSZĘ OTWORZYĆ ZAMEK KONSERWACYJNY

Proszę otworzyć walizkę i otworzyć zamek błyskawiczny znajdujący się po wewnętrznej stronie walizki. Zwykle ten zamek błyskawiczny znajduje się na środku powłoki i nie ma oznaczenia. Suwak.

Ostrożnie otworzyć zamek błyskawiczny dwoma palcami i zlokalizować Kółko w dolnej części walizki.

KROK 3: ZLOKALIZOWANIE UCHWYTU

Aby zdemontować uszkodzoną rączkę, należy najpierw zlokalizować mocowanie rączki po wewnętrznej stronie walizki, które znajduje się tuż za rączką i jest zabezpieczone 2-4 śrubami w zależności od modelu.

KROK 4: ODKRĘCENIE UCHWYTU

Proszę użyć śrubokręta krzyżakowego, aby odkręcić śruby na uchwycie.

Ważne: Proszę nie poddawać recyklingowi oryginalnych śrub, ponieważ są one niezbędne do montażu nowej części zamiennej.

KROK 5: WYMIANA UCHWYTU

Po odkręceniu śrub będą Państwo mogli wyciągnąć uszkodzony uchwyt i ewentualne słupki uchwytu.

Aby zamontować nową klamkę, wystarczy umieścić ją w prawidłowej pozycji od zewnątrz i dodać oryginalne śruby do wzmocnienia od wewnątrz. Jeśli uchwyt jest prawidłowo umieszczony, powinni Państwo poczuć lekki opór podczas wkręcania śrub.

GOTOWE!

Udało się Państwu wymienić pierwszą rączkę walizki. Prosimy odwiedzić nasze pozostałe poradniki, aby dowiedzieć się, jak naprawić inne elementy walizki.

Do naszych poradników