Wszyscy już tego doświadczyliśmy - rączka urwała się bez żadnego ostrzeżenia, walizka się zepsuła. Kółka nie działa już płynnie, część Kółko odłamała się lub Uchwyt Teleskopowy nie można już wepchnąć do środka.

Dzięki naszym instrukcjom naprawy otrzymają Państwo instrukcję krok po kroku, jak wymienić walizkę Kółkouchwyt, Suwak, Uchwyt Teleskopowy lub zamek. Wystarczy wybrać część, którą chcą Państwo wymienić, zamówić niezbędne części zamienne, przygotować wymagane narzędzia i wykonać naprawę w ciągu zaledwie kilku minut.

Proszę wybrać komponent, który chcą Państwo naprawić już dziś

Część, którą chcą Państwo naprawić nie znajduje się na liście?

Staramy się zaoferować instrukcję do jak największej liczby napraw na suitcase.repair jak to tylko możliwe. Podczas gdy wiele napraw można wykonać w domu, niektóre naprawy wymagają profesjonalnych narzędzi, cięższych maszyn lub wiążą się z wyższym ryzykiem odniesienia obrażeń. Z tych powodów niektóre naprawy nie będą oferowane. Jeśli nie masz pewności co do możliwości naprawy, proszę nie wahaj się skontaktować z naszym zespołem, klikając przycisk poniżej.

Proszę się z nami skontaktować!

Częste pytania dotyczące naszych poradników napraw

Nasze instrukcje naprawy są przeznaczone dla określonych typów części zamiennych i nie są tworzone z myślą o konkretnym modelu lub marce.

Podczas gdy położenie suwaka konserwacyjnego, położenie śrub lub inne szczegóły mogą się różnić w zależności od części zamiennych i marek, ogólny proces jest identyczny dla wszystkich elementów.

Oczywiście! Nasze przewodniki opisują ogólny proces naprawy i mogą być stosowane do walizek dowolnej marki. Prosimy również nie wahać się z nami skontaktować, abyśmy mogli sprawdzić, czy możemy zaoferować Państwu alternatywne części dla Państwa marki walizki.

Naszym celem jest oferowanie części zamiennych dla jak największej liczby marek. Jeśli marka Państwa walizki nie jest wymieniona na stronie suitcase.repair prosimy o kontakt, a my sprawdzimy, czy możemy zaoferować Państwu alternatywną część zamienną.

Jeśli część zamienna do Państwa produktu jest obecnie wyświetlana jako niedostępna w magazynie, nasz zespół niestety nie posiada dalszych informacji. Mogą Państwo jednak zapisać się na stronie produktu, aby otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny w magazynie.

Jako sprzedawca internetowy nie oferujemy obecnie żadnego fizycznego warsztatu naprawczego. Ma to wiele przyczyn.

Jednym z nich jest niezliczona liczba dostępnych części zamiennych, których nie można przechowywać w sklepie.

Innym powodem jest to, że większość napraw można wykonać samodzielnie w ciągu zaledwie kilku minut, oszczędzając Państwu podróż do warsztatu.

W przypadku bardziej skomplikowanych napraw nasz zespół może również zasugerować Państwu niezależne warsztaty naprawcze, do których można wysłać części zamienne i które pomogą Państwu wykonać naprawę.

Wiele marek walizek decyduje się na umieszczenie taśmy z miękkiego materiału na zewnątrz, na śrubach. Ma to na celu zapobieganie ocieraniu się śrub o tkaninę po wewnętrznej stronie walizki, co mogłoby spowodować jej uszkodzenie.

Taśmę należy usunąć, aby wykonać naprawę. Jeśli taśma nadal dobrze przylega, można ją ponownie przykleić po wykonaniu naprawy. W przypadku starszych walizek taśma może już nie kleić się dobrze. W takich przypadkach mogą Państwo zakupić zapasową taśmę w naszym sklepie.

Szczegółowe pytania dotyczące naprawy

Naprawa walizki zajmuje od 5 do 20 minut w zależności od stopnia złożoności naprawy. Szacowany czas dla każdego rodzaju naprawy można znaleźć na górze każdego przewodnika.

Nasze przewodniki napraw mają na celu zastosowanie do wielu różnych rodzajów części zamiennych. Oznacza to, że Państwa indywidualna część zamienna, położenie śrub lub położenie suwaka konserwacyjnego może różnić się od ilustracji w przewodnikach napraw.

Jeśli różnice dotyczą tylko szczegółów, takich jak położenie śruby, instrukcja naprawy nadal ma zastosowanie do Państwa modelu.

Jeśli część zamienna ma zupełnie inny kształt / typ, prosimy skontaktować się z naszym zespołem naprawczym w celu uzyskania dalszych wskazówek dotyczących naprawy zakupionej części zamiennej.

Każda instrukcja naprawy zawiera informacje o narzędziach wymaganych do wykonania naprawy. Zazwyczaj obejmuje to śrubokręt krzyżakowy, a w niektórych przypadkach szczypce.

Proszę pamiętać, że w zależności od części zamiennej mogą być wymagane różne rozmiary śrubokrętów krzyżakowych.

Podczas gdy większość producentów bagażu decyduje się na mocowanie części zamiennych za pomocą śrub, w niektórych przypadkach do mocowania części zamiennych używane są nity.

Ponieważ proces usuwania nitów i umieszczania nowych nitów jest pracochłonny i wymaga specjalistycznego sprzętu i doświadczenia z nitami nie zalecamy samodzielnego wykonywania takich napraw.

Nadal mogą Państwo zamówić pasujące części zamienne na Suitcase.Repair i zlecić naprawę profesjonalistom. Prosimy skontaktować się z naszym zespołem w celu uzyskania rekomendacji usługodawców, którzy mogą pomóc Państwu w instalacji.

Jeśli część zamienna nie pasuje dokładnie, jest to prawdopodobnie spowodowane wyborem niewłaściwej części zamiennej.

Większość walizek używa części zamiennych, które są dostosowane tak, aby idealnie pasowały do danego elementu. Dlatego ważne jest, aby użyć pasujących części zamiennych w celu wymiany uszkodzonego elementu.

Dla Kółka możliwe jest również, że wybrano niewłaściwą orientację.

Jeśli zakupili Państwo część zamienną na Suitcase.Repair i wprowadzili Państwo numer modelu w celu znalezienia części zamiennej, prosimy o kontakt, abyśmy mogli znaleźć rozwiązanie.

Możliwe naprawy

Nie można udzielić ogólnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy to od dokładnego wgniecenia.

W wielu przypadkach wgniecenie można po prostu wypchnąć od wewnątrz przy użyciu niewielkiej siły. Jeśli wgniecenie będzie trudne do wypchnięcia, mogą Państwo spróbować zastosować niewielką ilość ciepła (np. z suszarki do włosów - ale tylko niewielką) i spróbować ponownie wypchnąć wgniecenie.

Wiele materiałów, takich jak poliwęglan, ma zdolność powrotu do swojego początkowego kształtu. Jednak w przypadku niektórych materiałów, np. ABS, obszar, w którym wystąpiło wgniecenie, będzie później mniej stabilny, więc wgniecenie może pojawić się ponownie.

W przypadku walizek typu soft shell naprawa jest znacznie trudniejsza. W większości przypadków naprawa walizki będzie wymagała rozległych prac krawieckich, których nie można wykonać samodzielnie.

Zalecamy skontaktowanie się z lokalnymi zakładami krawieckimi w celu sprawdzenia, czy możliwa jest naprawa.

Prosimy pamiętać: w większości przypadków dodatkowe szycie będzie widoczne na zewnątrz po naprawie. Prosimy również dokładnie sprawdzić koszt naprawy przed jej wykonaniem, ponieważ w wielu przypadkach może on przekroczyć pozostałą wartość walizki.

Większość walizek z twardą skorupą jest wykonana z materiałów takich jak poliwęglan, polipropylen, ABS lub aluminium.

W przypadku walizek z twardą skorupą wykonaną z poliwęglanu, polipropylenu lub ABS wiele osób może rozważyć po prostu sklejenie pęknięcia w skorupie, zwłaszcza jeśli jest to tylko małe pęknięcie. Niektóre strony internetowe zalecają do tego celu klej dwuskładnikowy.

Chociaż tego typu kleje są generalnie w stanie skleić te materiały, materiał nie odzyska takiej samej stabilności, jaką miał przed uszkodzeniem. Elastyczność materiału skorupy jest niezbędna do pochłaniania wstrząsów i zapobiegania pęknięciom. Sklejony obszar nie będzie miał takiej samej elastyczności i wytrzymałości jak pozostała powłoka, co sprawia, że bardzo prawdopodobne jest, że istniejące pęknięcie ponownie się otworzy, a nawet powiększy.

Ponieważ taka naprawa jest w wielu przypadkach nieskuteczna, a zwiększenie rozmiaru pęknięcia może spowodować zagubienie niektórych z Państwa rzeczy, nie zapewniamy wskazówek dotyczących takich napraw. Zamiast tego zalecamy Państwu zakup nowego bagażu.

Jeśli podróżują już Państwo z walizką i nie mają możliwości zakupu nowej sztuki bagażu, zalecamy skorzystanie z usługi owijania, powszechnie dostępnej na lotniskach, aby zapobiec utracie rzeczy w przypadku powiększenia się pęknięcia.