How to clean a suitcase
Wprowadzenie

W wielu przypadkach wystarczy trochę deszczu i brudu na ulicy, a Państwa nowa walizka bardzo się zabrudzi. Od brudu po zadrapania na powłoce, w tym artykule omówimy różne metody czyszczenia Państwa walizki.

Czyszczenie walizki typu hardshell

Walizki z twardą skorupą są dla wielu podróżnych pierwszym wyborem ze względu na ich trwałość. Na szczęście, jeśli chodzi o czyszczenie walizki, walizki hardshell są również łatwe w obsłudze.

Usuwanie brudu z walizki

Aby uniknąć uszkodzenia powłoki, zalecamy najpierw spróbować wyczyścić walizkę wodą, a dopiero potem wypróbować inne metody czyszczenia.

Do usuwania zabrudzeń najlepiej użyć ciepłej wody i bawełnianej ściereczki. Zalecamy, aby nie używać ściereczek z mikrofibry, ponieważ stwarzają one ryzyko pozostawienia bardzo drobnych zadrapań na powłoce walizki, szczególnie w przypadku takich z błyszczącym wykończeniem. Proszę po prostu zetrzeć wszelkie zabrudzenia z powłoki i zwrócić uwagę, aby wyczyścić również Kółka walizki, aby upewnić się, że żadne zanieczyszczenia nie utknęły między Kółko a Kółko obudową, co mogłoby doprowadzić do Kółko uszkodzenia. Do czyszczenia Kółkaszczególnie w przypadku pojedynczego Kółkaprzydatna może być szczotka do rur.

Jeśli zabrudzenia na walizce nie dadzą się usunąć za pomocą ciepłej wody, można dodać do wody niewielką ilość detergentu i spróbować ponownie. W przypadku bardzo trudnych plam na powłoce, można również spróbować usunąć je denaturatem, alkoholem izopropylowym lub alkoholem etylowym. Zalecamy najpierw przetestowanie tych środków na nierzucającej się w oczy części walizki.

Usuwanie zarysowań

Podczas gdy wyżej wymienione metody są świetne do usuwania wszelkich zabrudzeń lub plam z walizki, zadrapania prawdopodobnie pozostaną. Jeśli chodzi o zadrapania, zależy to od wykończenia walizki, czy można cokolwiek zrobić. W przypadku walizek z błyszczącym / lustrzanym wykończeniem można wypolerować rysy, chyba że są one bardzo głębokie, podczas gdy w przypadku walizek z wytłoczoną, strukturalną lub matową powłoką nie jest możliwe usunięcie rys.

W przypadku walizek z błyszczącym / lustrzanym wykończeniem można spróbować użyć pasty samochodowej, aby usunąć plamy. Ponieważ różne rodzaje past mają różną ścieralność, należy zwrócić uwagę, aby na początku wybrać pastę o niskiej ścieralności. Ważne: Ponieważ środek do polerowania usunie wierzchnią warstwę powłoki, należy najpierw przetestować środek do polerowania na niewidocznej części walizki (np. na dnie), ponieważ może to również uszkodzić powłokę.

Czyszczenie walizki softshell

Jeśli chodzi o czyszczenie walizki softshell, opcje są znacznie bardziej ograniczone w porównaniu do czyszczenia walizki hardshell. Jednak w większości przypadków walizki softshell wykazują również mniej zarysowań w porównaniu do walizek hardshell, co zaoszczędzi Państwu trochę pracy.

Czyszcząc walizkę softshell, należy najpierw spróbować wyczyścić ją tylko wodą i bawełnianą szmatką. Należy unikać zbyt mocnego pocierania tkaniny, ponieważ może to spowodować jej mechacenie.

W przypadku trudniejszych plam na walizce, można najpierw wypróbować zwykły detergent, a następnie alkohol denaturowany. W zależności od jakości tkaniny, kolor może być mniej lub bardziej podatny na usuwanie przez te środki. W związku z tym zalecamy przetestowanie działania detergentu i alkoholu najpierw na niewidocznej części walizki (np. na dnie), aby uniknąć utraty koloru.

Wnioski

W większości przypadków zabrudzenia na powłoce walizki można najłatwiej usunąć za pomocą ciepłej wody i bawełnianej szmatki. W przypadku trudniejszych plam można spróbować użyć detergentu lub nawet denaturatu po uprzednim przetestowaniu go na niewidocznej części walizki. Jeśli chodzi o usuwanie zadrapań, w większości przypadków będą Państwo musieli żyć z zadrapaniami, ponieważ polerowanie jest możliwe tylko w nielicznych przypadkach.