Your Suitcase Buying Guide for 2024
Wprowadzenie

Kupując nową walizkę w 2024 roku, łatwo jest zostać przytłoczonym ogromem opcji do wyboru. Od różnych marek po opcje materiałowe i okresy gwarancji, istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie następnej walizki, aby zapewnić, że pozostanie ona Państwa towarzyszem podróży przez wiele kolejnych podróży. W tym przewodniku zakupowym mamy nadzieję odpowiedzieć na wiele typowych pytań dotyczących zakupu nowej walizki, w tym:

 • Ile powinienem wydać na nową walizkę?
 • Jaka jest najlepsza marka bagażu?
 • Jaki rozmiar walizki powinienem wybrać?
 • Jakie są dostępne materiały na walizki i który z nich jest najlepszy?
 • Jak znaleźć najlepszą walizkę?

Ile powinienem wydać na nową walizkę?

Walizki są dostępne w różnych przedziałach cenowych, od zaledwie 40 euro za małą walizkę podręczną do 2000 euro za walizki znanych marek. Ale ile tak naprawdę trzeba wydać?

Określenie Państwa potrzeb

Przed poszukiwaniem idealnej walizki do zakupu, ważne jest, aby określić, jak często i do jakiego rodzaju podróży planują Państwo używać walizki. Poniższe pytania mogą stanowić punkt wyjścia do Państwa rozważań:

 • Jak często Państwo podróżują (raz w roku, co kilka miesięcy lub nawet co tydzień)?
 • Jaki jest typowy czas trwania Państwa podróży?
 • Czy podróżuje Pan/Pani głównie dla przyjemności czy w interesach?
 • Jak często planuje Pan/Pani wymieniać walizkę?

Ogólnie rzecz biorąc, należy oprzeć swój budżet na tym, jak często planują Państwo korzystać z walizki. Dla osób często podróżujących niższa waga, zwiększona wytrzymałość i wyszukane wnętrze mogą być ważniejsze niż dla okazjonalnego podróżnika zabierającego walizkę na letnie wakacje. Ponadto należy rozważyć, czy potrzebny jest tylko jeden rozmiar bagażu, czy też kilka rozmiarów na różne okresy podróży, ponieważ może to znacząco wpłynąć na budżet. Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest częstotliwość wymiany walizki. Jeśli planują Państwo regularnie aktualizować swoją walizkę, aby uzyskać bardziej nowoczesny wygląd lub lepsze funkcje, dłuższy okres gwarancji może być mniej ważny niż cena.

Dodatkowe wymagania

Podczas gdy planowane użytkowanie jest ważnym i raczej obiektywnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu budżetu, warto również rozważyć inne wymagania. Dodatkowo, wymagania mogą obejmować wszystko, od preferencji dla określonej marki lub projektu, po obowiązkowe funkcje, które mogą być dostępne tylko w niektórych klasach cenowych, np. zintegrowana bateria.

H3: Dlaczego istnieje tak duża rozbieżność cenowa między różnymi walizkami?

Podobnie jak w przypadku wielu innych kategorii produktów, cena produktów może zależeć od wielu różnych czynników i nie może być racjonalnie wyjaśniona dla każdego produktu. Poniżej znajdą Państwo kilka typowych czynników wpływających na ceny, które zostaną wyjaśnione w dalszej części tego przewodnika:

Produkty markowe vs. produkty generyczne

Nierzadko zdarza się, że kilka marek sprzedaje produkty, które wyglądają niemal identycznie, ale mają różne logo. Niektóre fabryki bagażu produkują te przedmioty i sprzedają je wielu różnym markom z ich unikalnymi logo i wybranymi przez nich kolorami. Marki korzystają z niższych kosztów projektowania i rozwoju nowego bagażu i mogą kupować takie produkty po niższych cenach, ponieważ są one produkowane w dużych ilościach dla wielu marek jednocześnie.

Wręcz przeciwnie, wiele znanych marek, np. Samsonite, zatrudnia dużą liczbę osób do ciągłego opracowywania nowych projektów i komponentów oraz ulepszania istniejących produktów. Oczywiście, aby wyprodukować takie niestandardowe produkty, należy wykonać nowe formy do powłoki, wyprodukować próbki i przeprowadzić testy, co sprawia, że markowe produkty są droższe.

Kolejnym czynnikiem jest oczywiście sam branding, a produkty markowe są droższe w porównaniu do produktów niemarkowych, co wynika z jednej strony z wyższych marż, a z drugiej z wyższych wydatków na reklamę i branding.

Materiały i komponenty

Koszt materiałów jest często głównym czynnikiem wpływającym na całkowity koszt produktu. W przypadku walizek materiał powłoki jest jednym z głównych czynników wpływających na ogólną cenę, przy czym materiały takie jak aluminium lub materiały zaawansowane technologicznie (np. Curv) są droższe w porównaniu z materiałami podstawowymi, takimi jak ABS. Oprócz materiału, z którego wykonana jest skorupa, nowoczesna walizka może być wykonana z ponad 100 innych elementów, od śrub do zamka lub Kółka. Chociaż mogą istnieć znaczne różnice w jakości, często trudno jest dostrzec różnicę między tymi komponentami na pierwszy rzut oka i trzeba zaufać, że otrzymają Państwo komponenty wyższej jakości przy zakupie droższego produktu. Dla porównania Kółka różnych walizek, mogą Państwo również zapoznać się z naszą ofertą walizki Kółko przewodnik.

Serwis

Serwis oferowany przez daną markę jest często głównym czynnikiem wpływającym na koszty. Ponieważ wiele marek oferuje gwarancję na swój bagaż, uwzględniają one koszt gwarancji w swoich cenach sprzedaży. Często oznacza to, że marki oferujące produkty z 10-letnią gwarancją będą pobierać więcej opłat niż marki oferujące tylko 2-letnią gwarancję. Jednocześnie ogólna jakość usług będzie również wpływać na ceny, a wiele renomowanych marek oferuje wysoki poziom obsługi klienta i obsługi posprzedażnej, czego w wielu przypadkach nie można oczekiwać od marek sprzedających produkty w podstawowym przedziale cenowym.

Jaka jest najlepsza marka bagażu?

Walizki są oferowane przez wiele różnych marek, które zazwyczaj oferują wiele różnych modeli. Ponieważ wiele z tych marek konkuruje w różnych segmentach cenowych, a każdy model może oferować różne zalety i wady, nie jest możliwe określenie, która z tych marek bagażu jest najlepsza. Poniższe informacje mogą jednak stanowić przydatny punkt wyjścia do identyfikacji modeli, które mogą odpowiadać Państwa wymaganiom.

W dziedzinie marek designerskich istnieje wiele marek do rozważenia, przy czym niektóre są dostępne tylko w niektórych regionach, jednak najbardziej znane z nich to:

 • RIMOWA
 • Hartmann (część grupy Samsonite)
 • TUMI (część grupy Samsonite)
 • Zero Halliburton
 • Louis Vuitton

Dla tych, którzy chcą wydać nieco mniej, ale nadal szukają bagażu premium, istnieje kilka marek do rozważenia, z których niektóre są popularnymi markami domowymi oferującymi szeroką gamę różnych stylów i rodzajów bagażu:

 • Samsonite
 • Delsey
 • Victorinox
 • BRIC
 • Travelpro
 • BRIGGS & RILEY

W dziedzinie marek bagażu premium znajdą Państwo dodatkowo dużą liczbę marek, które koncentrują się na dostarczaniu walizek o bardzo eleganckim / minimalistycznym designie. W porównaniu do wyżej wymienionych marek domowych, marki te zazwyczaj koncentrują się na sprzedaży swoich produktów online i w wielu przypadkach mają do wyboru tylko kilka różnych wzorów:

 • AWAY (tylko USA i Wielka Brytania)
 • Horizn Studios
 • Monos (tylko USA)
 • Lipiec
 • Paravel (koncentruje się na zrównoważonym rozwoju)

Średni przedział cenowy to tradycyjnie szerszy obszar, który może obejmować przedmioty powyżej 100 euro do przedmiotów kosztujących 300 euro. Zazwyczaj marki w tej kategorii koncentrują się na dostarczaniu wysokiej jakości bagażu z naciskiem na klientów świadomych ceny. Ponieważ istnieje wiele różnych marek w tej kategorii, kilka znanych marek obejmuje:

 • American Tourister
 • TITAN
 • Eagle Creek
 • Heys
 • Eminent
 • Eastpak (głównie dla plecaków na kółkach)

Dla klientów poszukujących walizki w podstawowym przedziale cenowym istnieje wiele różnych markowych i niemarkowych produktów. Kilka godnych uwagi przykładów to:

 • IT Luggage
 • Antler
 • Amazon Basics
 • Aerolite
 • Coolife

Jaki rozmiar walizki powinienem wybrać?

Kupując walizki, powinni Państwo wiedzieć, jakie rozmiary są potrzebne podczas zwykłych podróży. Zazwyczaj bagaż jest dostępny w 3-4 różnych rozmiarach, w tym w różnych rozmiarach kabinowych, średnich i dużych lub bardzo dużych. W wielu przypadkach rozmiary te są zaprojektowane tak, aby pasowały do siebie, umożliwiając oszczędność miejsca podczas przechowywania i transportu. Prawidłowy wybór rozmiaru bagażu jest bardzo ważny, ponieważ zbyt duża walizka, która ma wiele pustych obszarów, jest bardziej podatna na uszkodzenia, podczas gdy zbyt mała walizka może oznaczać, że nie wszystkie rzeczy zmieszczą się w środku.

W związku z tym warto zakupić kilka rozmiarów jednocześnie. W zależności od tego, jak bardzo zmienia się czas trwania podróży, rozszerzalna walizka może być dobrym rozwiązaniem, aby zaoszczędzić na jednym rozmiarze. Wiele marek oferuje zniżki przy zakupie wielu produktów jednocześnie. Jeśli mają już Państwo walizkę, którą chcą Państwo wymienić, zalecamy zmierzenie istniejącego elementu, w tym Kółkarączki i inne części i porównanie ich z wymiarami walizek sprzedawanych online lub w sklepach (które zazwyczaj są również mierzone z uwzględnieniem wszystkich tych części).

Z jakich materiałów wykonane są walizki i który z nich jest najlepszy?

Przeglądając walizki różnych marek nieuchronnie zetkną się Państwo z różnymi materiałami. W związku z tym, że materiały, z których wykonane są walizki soft shell i hard shell, przyjrzymy się im osobno.

Materiały na walizki z twardą skorupą

Najpopularniejsze materiały na walizki twarde to aluminium, poliwęglan, polipropylen i akrylonitryl-butadien-styren (ABS). Chociaż większość z nich to tworzywa sztuczne, mają one bardzo różne właściwości fizyczne, które sprawiają, że są mniej lub bardziej odpowiednie do stosowania w walizkach.

 • Aluminium: Walizki wykonane z aluminium są przez wielu uważane za luksusowy materiał na walizki, a wiele luksusowych marek, takich jak RIMOWA, produkuje swoje walizki z tego materiału. Aluminium jest w porównaniu do innych walizek opisanych poniżej jednym z najdroższych materiałów, ponieważ wymaga specjalistycznego materiału do gięcia aluminium w kształt. W porównaniu z innymi materiałami aluminium jest jednym z najcięższych materiałów, a duże walizki ważą 6 kg lub więcej. Kupując walizkę wykonaną z aluminium należy mieć świadomość, że materiał ten nie jest zbyt elastyczny, przez co mniejsze wgniecenia, a także zarysowania i inne ślady użytkowania mogą być widoczne tworząc unikalną patynę na powłoce.
 • Poliwęglan: Poliwęglan został początkowo opracowany do stosowania w urządzeniach lotniczych. Ze względu na jego odporność na temperaturę i wysoką odporność na uderzenia, jest on jednak również bardzo odpowiedni do stosowania w obudowach bagażu. Jedną z największych zalet poliwęglanu jest elastyczność materiału. Elastyczność ta pomaga powłoce bardzo dobrze absorbować wstrząsy i pomaga zapobiegać pęknięciom powłoki. W wielu przypadkach wgniecenia w tej powłoce można po prostu wcisnąć z powrotem, a powłoka powróci do swojego pierwotnego kształtu. Te unikalne właściwości sprawiają jednak, że walizki wykonane z poliwęglanu są również droższe w porównaniu do walizek wykonanych z polipropylenu lub ABS. W wielu przypadkach poliwęglan jest również reklamowany jako Makrolon Polycarbonate, który jest marką firmy Covestro, jednak istnieje również wielu innych producentów chemicznych sprzedających poliwęglan.
 • Polipropylen: Polipropylen to materiał, który często można znaleźć w wielu urządzeniach gospodarstwa domowego wykonanych z tworzyw sztucznych. Walizki z polipropylenu mogą występować w różnych kształtach i formach. Jednym z najbardziej znanych przykładów są walizki bez stelaża, np. Samsonite S'Cure lub Eminent Vertica, które charakteryzują się dość grubą i sztywną skorupą, która jest uważana za bardzo wytrzymałą, ale powoduje również, że te przedmioty mają nieco wyższą wagę. W ostatnich latach walizki polipropylenowe z bardziej elastyczną skorupą (podobną) do walizek poliwęglanowych również zyskują na popularności ze względu na ich niewielką wagę i niską cenę, przy jednoczesnym zachowaniu wytrzymałości (choć w wielu przypadkach nieporównywalnej z walizkami poliwęglanowymi).
 • Akrylonitryl-butadien-styren (ABS): ABS był jednym z najwcześniejszych tworzyw sztucznych używanych do produkcji bagażu i jest używany do produkcji walizek do dziś. Na pierwszy rzut oka ABS jest taki sam jak poliwęglan lub polipropylen, bardzo sztywny materiał, który powinien wytrzymać obsługę na lotniskach. Jednak w porównaniu z tymi materiałami, ABS nie jest tak dobry w pochłanianiu wstrząsów, dlatego częściej można zaobserwować pęknięcia w powłoce. Ze względu na niski koszt materiału ABS i dość proste procesy produkcyjne ABS pozostaje popularnym wyborem wśród walizek w podstawowym przedziale cenowym.

Oprócz tych bardzo popularnych materiałów używanych do produkcji walizek z twardą skorupą, istnieje również szeroka gama materiałów mieszanych. Mieszając różne materiały, marki bagażowe dążą do połączenia właściwości różnych materiałów bagażowych lub obniżenia ceny w porównaniu do stosowania czystych materiałów. Jednym z najbardziej znanych przykładów są mieszanki ABS+PC łączące skorupę ABS z cienką warstwą poliwęglanu na wierzchu. Produkty z taką powłoką są zazwyczaj tańsze niż produkty wykonane z poliwęglanu, ale są również mniej trwałe.

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze walizki wykonanej z jednego z tych materiałów, jest to, że trwałość powłoki może nadal różnić się między różnymi modelami, nawet jeśli są one wykonane z tego samego materiału. Jest to często spotykane w przypadku walizek z poliwęglanu, które są sprzedawane w wielu różnych przedziałach cenowych. Oprócz marki, komponentów i innych użytych materiałów, wspólnym czynnikiem jest użycie pierwotnego poliwęglanu podczas produkcji, który opisuje nowy granulat sprzedawany przez firmy chemiczne. Podczas produkcji walizki nierzadko zdarza się, że części skorupy są odcinane, a następnie przetapiane i wykorzystywane do produkcji nowych skorup walizek. Ponieważ poliwęglan często składa się z maksymalnie trzech różnych warstw, takie materiały pochodzące z recyklingu linii produkcyjnej są wykorzystywane do warstwy środkowej, która zazwyczaj nie jest widoczna z zewnątrz. Stopień ponownego wykorzystania poliwęglanu z recyklingu odgrywa ważną rolę, ponieważ przetopiony poliwęglan ma niższą odporność na uderzenia i trwałość w porównaniu z poliwęglanem pierwotnym. Jednocześnie zastosowanie przetopionego poliwęglanu ma również znaczący wpływ na cenę produkcji, umożliwiając markom, które wykorzystują w większym stopniu przetopiony poliwęglan, oferowanie swoich produktów po niższej cenie sprzedaży.

Wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu na linii produkcyjnej, które ma miejsce w prawie wszystkich przypadkach w celu zmniejszenia ilości odpadów materiałowych, nie powinno być jednak mylone z materiałami pochodzącymi z recyklingu poużytkowego, które są zwykle wytwarzane poprzez produkcję nowego granulatu poliwęglanu ze zwykłych odpadów domowych i są zwykle znacznie droższe.

Oprócz wyżej wymienionych materiałów należy jeszcze wspomnieć o niektórych zaawansowanych technologicznie materiałach. W oparciu o materiał polipropylenowy (opisany powyżej) opracowano kilka zaawansowanych technologicznie materiałów mających na celu połączenie niskiej gęstości polipropylenu ze zwiększoną odpornością na uderzenia i elastycznością. W większości przypadków osiąga się to poprzez tworzenie tkanych warstw ze sznurków polipropylenowych, które są stopione z rdzeniem polipropylenowym. Takie materiały są sprzedawane pod kilkoma markami, takimi jak Curv, Tegra-Lite lub Roxkin. Materiały te wykazują doskonałą trwałość i elastyczność, która przewyższa zwykłe walizki z poliwęglanu i mają bardzo niskie ryzyko pęknięcia powłoki. Ponieważ materiały te są opatentowane i wymagają skomplikowanych maszyn do produkcji, przedmioty wykonane z tego materiału są w wielu przypadkach znacznie droższe, co czyni je w wielu przypadkach atrakcyjnym wyborem tylko dla osób często podróżujących.

Materiały na walizki Softshell

Jeśli chodzi o walizki softshell, wybór materiałów jest znacznie bardziej ograniczony w porównaniu do walizek hardshell i niestety są one również mniej łatwe do rozróżnienia dla niewprawnego oka. Najpopularniejsze materiały na walizki softshell to:

 • Poliester: Wielu z nas zna poliester z tkanin domowych i odzieży. Nic więc dziwnego, że materiał ten jest również wykorzystywany do produkcji walizek. Poliester jest wytwarzany z politereftalanu etylenu lub PET, który jest najczęściej kojarzony z plastikowymi butelkami. Aby wyprodukować tkaninę poliestrową, materiał PET jest w niektórych przypadkach poddawany obróbce chemicznej przed splotem w celu uzyskania tkaniny poliestrowej. Materiał poliestrowy jest bardzo popularny, ponieważ jest trwały, wodoodporny, zachowuje swój kształt nawet po pewnym czasie i nie ulega degradacji w czasie (co jednak nie jest dobre dla jego przyjazności dla środowiska). Aby jeszcze bardziej zwiększyć wytrzymałość materiału, nierzadko tkanina poliestrowa jest powlekana z tyłu poliuretanem (PU), aby zwiększyć sztywność materiału. Materiały poliestrowe są zwykle spotykane w walizkach z klasy podstawowej i średniej, jednak rozróżnienie jakości różnych tkanin poliestrowych i sposobu ich obróbki z zewnątrz może być trudne.
 • R-PET: Ponieważ zrównoważony rozwój zyskuje na znaczeniu, marki bagażowe również starają się, aby ich produkty były bardziej zrównoważone. Aby to osiągnąć, wiele marek korzysta z r-PET, który wykorzystuje materiał PET z plastikowych butelek do produkcji materiału poliestrowego. W porównaniu do zwykłego materiału poliestrowego, r-PET jest droższy ze względu na dodatkowe etapy produkcji.
 • Nylon: Osoby poszukujące wyższej jakości walizek softshell znajdą również walizki wykonane z nylonu. Podobnie jak poliester, nylon można znaleźć w wielu zastosowaniach domowych i produktach odzieżowych, np. pończochach. Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów nylonu, materiał ten jest zazwyczaj mocniejszy niż poliester, bardziej rozciągliwy (aby zapobiec rozdzieraniu się materiału) i ma lepsze wyczucie. Ponadto nylon wykazuje lepszą wodoodporność w porównaniu z poliestrem, co czyni go popularnym wyborem dla bagażu wyższej jakości. Z drugiej strony nylon ma nieco większe prawdopodobieństwo pojawienia się tabletek i jest droższy w porównaniu do poliestru.

Jak znaleźć najlepszą walizkę?

Na suitcase.repair często jesteśmy pytani, czy możemy polecić Państwu konkretny model lub markę walizki. Ponadto, wiele osób poszukuje najlżejszej, najbardziej wytrzymałej lub niezniszczalnej walizki.

W tym przewodniku nie polecamy konkretnych produktów lub marek, ponieważ każdy produkt ma swoją własną propozycję wartości. W większości przypadków znalezienie najlepszej walizki dla siebie jest kompromisem między ceną, wagą, trwałością, funkcjami, obsługą i wzornictwem. Z naszego doświadczenia wynika, że idealny wybór jest bardzo indywidualny, w zależności od Państwa preferencji, np. niektórzy klienci wolą lekki produkt, ale są skłonni pójść na kompromis w zakresie funkcji lub są skłonni wydać więcej za walizkę o określonym wyglądzie.

Testy i porównania walizek

Szukając nowej walizki nieuchronnie napotkają Państwo wiele stron internetowych oferujących testy i porównania bagażu. Z naszego doświadczenia wynika, że wiele z tych testów nie jest obiektywnych i jest w jakiś sposób motywowanych. W wielu przypadkach można zauważyć, że testy zawierają linki do produktów na Amazon i zarabiają prowizje za każdy produkt sprzedany za ich pośrednictwem. Chociaż w wielu przypadkach nie ma to wpływu na cenę płaconą przez klientów za produkt, nadal mogą Państwo otrzymać nieobiektywną rekomendację. Wiele znanych marek oferuje tylko wybrane produkty za pośrednictwem sprzedawców detalicznych, takich jak Amazon, i oferuje inny asortyment za pośrednictwem profesjonalnych sprzedawców bagażu. Inne marki z atrakcyjnymi produktami mogą w ogóle nie oferować swoich produktów za pośrednictwem Amazon. Takie ograniczenie produktów dostępnych za pośrednictwem Amazon może zwiększyć zarobki właścicieli witryn, ale w rzeczywistości może nie pokazywać Państwu najlepszych produktów.

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest fakt, że wiele testów i porównań porównuje jedynie dane w opisach produktów bez przeprowadzania jakichkolwiek testów. Tylko kilka instytutów testujących, np. Stiftung Warentest w Niemczech, dąży do zapewnienia bezstronnych testów, które z drugiej strony mogą przetestować tylko ułamek produktów faktycznie dostępnych dla klientów.

Nasza rekomendacja: Nawet jeśli może to być czasochłonne, często najlepszym wyborem jest samodzielne porównanie produktów w oparciu o informacje dostarczane przez marki. Informacje zawarte w tym przewodniku zakupu mogą być dobrym punktem wyjścia do oceny tych informacji. W wielu przypadkach odwiedzenie sklepu z bagażami i samodzielne porównanie produktów może znacznie pomóc w wyczuciu różnic w materiałach i komponentach.

Czy drogie walizki są lepsze od tanich?

Na koniec chcielibyśmy przyjrzeć się pytaniu, czy drogie walizki sprawdzają się lepiej niż tanie. Z naszego doświadczenia wynika, że w wielu przypadkach marki sprzedające swoje produkty po wyższej cenie rzeczywiście wykorzystują droższe materiały, takie jak powłoka z poliwęglanu lub użycie nylonu zamiast poliestru do wewnętrznej podszewki. Wiele mniejszych różnic, takich jak zastosowany zamek błyskawiczny lub to, czy różne komponenty zostały przetestowane pod kątem chemikaliów, jest jednak ledwo widocznych, co bardzo utrudnia porównywanie produktów. Ponieważ wiele marek oferujących droższe produkty ma również na celu oferowanie najwyższej jakości obsługi klienta, usług i unikalnego wzornictwa, mogą istnieć czynniki w cenie, które niekoniecznie przekładają się na wyższą jakość. Inwestycja w produkt ze średniej półki cenowej może w wielu przypadkach zapewnić najbardziej znaczące ulepszenia w porównaniu do produktów klasy podstawowej, np. w odniesieniu do materiału obudowy i komponentów, takich jak KółkaMoże jednak brakować funkcji premium, które mogą być mniej ważne dla okazjonalnych podróżników.

W tym miejscu chcemy jednak wspomnieć, że porównanie cen jest ważne. W wielu przypadkach przedmioty są zawsze sprzedawane ze zniżką, a podane ceny RRP nie odzwierciedlają ceny, za jaką przedmiot jest zwykle sprzedawany. Podczas gdy niektóre oferty mogą być dobrą okazją do zdobycia przedmiotu premium ze zniżką, wiele przedmiotów sprzedawanych ze zniżką jest produkowanych tylko w celach promocyjnych, więc powinni Państwo sprawdzać takie oferty specjalne z dodatkową ostrożnością.

Podsumowanie
Wybór walizki w 2024 roku może być czasochłonnym przedsięwzięciem ze względu na szeroki wybór. Aby znaleźć idealną walizkę, najważniejsze jest zidentyfikowanie własnych nawyków podróżnych i zachowań związanych z użytkowaniem, aby móc wybrać ważne dla siebie funkcje i odpowiednio ustalić budżet. Materiał i zastosowane komponenty mogą mieć duży wpływ na komfort podróży i czas użytkowania walizki, dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze modelu należy je porównać.