Do czego służy numer seryjny?

Niektórzy producenci wyposażają każdą swoją walizkę w unikalny numer seryjny. Ten numer seryjny pomaga potwierdzić autentyczność produktu, zapobiega piractwu produktów i pozwala określić, kiedy produkt został wyprodukowany, a w przypadku zakupu produktu bezpośrednio od marki, nawet gdy produkt został sprzedany.

Czy moja walizka ma numer seryjny i gdzie mogę go znaleźć?

Większość marek bagażowych decyduje się nie grawerować unikalnego numeru seryjnego na swoich walizkach ze względu na wysokie koszty nanoszenia numerów seryjnych i utrzymywania bazy danych numerów seryjnych produktów. Z tego powodu numery seryjne znajdują się zazwyczaj tylko na przedmiotach o bardzo wysokiej cenie, np. na walizkach RIMOWA, które mają numer seryjny umieszczony na zewnątrz ramy z tyłu walizki, gdzie znajduje się zawias.

W wielu przypadkach numer seryjny produktu jest również wydrukowany na fakturze i innych dokumentach zakupu. Aby uniknąć szukania numeru seryjnego w przypadku uszkodzenia, mogą Państwo również utworzyć plik bezpłatne konto na suitcase.repair i zapisać numer seryjny swojej walizki (obsługiwane są wszystkie marki walizek) na wypadek, gdyby był on potrzebny do złożenia reklamacji w przyszłości.