How to Set TSA Lock on Suitcase: Easy Steps

Wybierają się Państwo w podróż, ale martwią się o bezpieczeństwo swojego bagażu? Odpowiedzią jest zamek TSA! Zamki Travel Sentry® Approved lub zamki TSA pozwalają zabezpieczyć Państwa rzeczy podczas podróży. Zapewniają one również funkcjonariuszom TSA wygodny dostęp na lotnisku w celu przeprowadzenia kontroli bez uszkadzania bagażu.

Jeśli mają Państwo w domu bagaż z zamkiem TSA, proszę być na bieżąco i dowiedzieć się wszystkiego na jego temat, w tym jego znaczenia i sposobu prawidłowego ustawienia zamka TSA.

Rodzaje blokad TSA

Zamki TSA występują w wielu rozmiarach i formach. Przy tak wielu dostępnych opcjach, łatwo jest być przytłoczonym przy wyborze właściwego. Poniżej omówimy najpopularniejsze rodzaje blokad TSA, aby mogli Państwo znaleźć idealne rozwiązanie dla swoich podróży.

 • Wbudowane blokady bagażu są wygodną opcją dla podróżnych, którzy preferują opływowy wygląd i nie chcą nosić ze sobą oddzielnego zamka. Zamki te są zintegrowane bezpośrednio z walizką, zazwyczaj w pobliżu zamka błyskawicznego. Niektóre są wyposażone w centralny suwak, podczas gdy inne mają go z boku.
 • Zamki szyfrowe. Popularny wybór wśród podróżnych, ponieważ jest łatwy w użyciu i dostępny w wielu rozmiarach.
 • Zamki na klucz są bardziej tradycyjnymi zamkami podróżnymi i zazwyczaj oferują większe bezpieczeństwo niż zwykłe zamki szyfrowe, ponieważ do ich otwarcia potrzebny jest klucz. Są one jednak również jedynym sposobem na otwarcie zamka, więc trzeba je mieć przy sobie podczas podróży.
 • Inteligentne zamki to bardziej zaawansowane zamki podróżne, które można odblokować za pomocą klucza, kombinacji, a nawet smartfona. Są to bardzo wszechstronne zamki, które czasami są wyposażone w funkcje śledzenia i ostrzegania.

Czy blokada TSA jest konieczna w przypadku podróży międzynarodowych?

Początkowo blokady TSA zostały opracowane wyłącznie dla Stanów Zjednoczonych. Jednak z czasem wiele międzynarodowych agencji bezpieczeństwa również przyjęło ten typ blokady. Chociaż blokady TSA nie są obowiązkowe w przypadku podróży międzynarodowych, mogą one być super wygodne.

Po odprawie na lotnisku muszą Państwo przejść proces kontroli, podczas którego funkcjonariusze ochrony mogą sprawdzić Państwa bagaż. Jeśli Państwa bagaż jest zamknięty na zamek inny niż zamek TSA, ochrona może być zmuszona odciąć go siłą aby uzyskać dostęp do Państwa rzeczy. Niestety, może to spowodować, że bagaż pozostanie niezabezpieczony przez resztę podróży. Ten sam problem może pojawić się podczas lądowania w miejscu docelowym!

Aby zapewnić alternatywę, TSA współpracowała z kilkoma firmami w celu opracowania specjalnego zamka. Zamki te mogą być otwierane przez funkcjonariuszy ochrony lotniska za pomocą uniwersalnych kluczy, a zamek TSA jest jednym z nich.

Korzystając z zamka TSA, pracownicy ochrony mogą odblokować i ponownie zablokować Państwa bagaż bez jego uszkodzenia. Jednocześnie nikt inny nie może uzyskać dostępu do Państwa bagażu bez odpowiedniej kombinacji kodu. Zamki te posiadają uniwersalny klucz główny tylko dla agencji ochrony.

Jak ustawić blokadę TSA

Zamki na klucz nie używają kombinacji do odblokowania; używają tylko klucza, więc wykluczymy je z tej sekcji. Z drugiej strony, wbudowane zamki bagażowe i zamki szyfrowe umożliwiają ustawienie własnego kodu w celu bezpiecznego podróżowania.

 

Zanim przejdziemy do procesu ustawiania, proszę sprawdzić, czy Państwa zamek zatwierdzony przez TSA posiada te trzy główne części:

 • Pokrętła.
 • Przycisk resetowania.
 • Mechanizm blokujący.

Jeśli wszystkie te elementy są obecne, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak ustawić blokadę bagażu TSA:

 1. Proszę sprawdzić pokrętła i ustawić je na domyślnie ustawiony kod. Kombinacja to zazwyczaj 0-0-0 lub jeśli została wcześniej zmieniona, proszę ustawić ten kod.
 2. Po potwierdzeniu zaprogramowanego kodu, proszę znaleźć przycisk resetowania. Jest to mały, ukryty przycisk lub otwór na korpusie zamka. Proszę nacisnąć go spiczastym przedmiotem, takim jak długopis lub spinacz do papieru.
 3. Proszę przytrzymać przycisk resetowania i ustawić żądaną kombinację. Na przykład 5-4-1.
 4. Proszę zwolnić przycisk resetowania i voila! Państwa osobista kombinacja jest teraz ustawiona.
 5. Proszę przetestować nową kombinację, aby sprawdzić, czy działa. Jeśli nie, proszę powtórzyć kroki 2-4.

 

Aby ustawić blokadę TSA typu kłódka, proszę postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami:
 1. Proszę sprawdzić pokrętła i ustawić domyślny kod. Zwykle jest to 0-0-0 dla zamków trzycyfrowych i 0-0-0-0 dla czterocyfrowych. Jeśli jednak został on wcześniej zmieniony, proszę ustawić ten kod.
 2. Po potwierdzeniu, proszę spojrzeć na szeklę. Zobaczą Państwo wycięcie 90 stopni w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.
 3. Proszę pociągnąć szeklę, obrócić ją w wycięcie, a następnie przytrzymać.
 4. Proszę ustawić żądaną kombinację i zwolnić szeklę. Państwa kombinacja jest teraz ustawiona.
 5. Jeśli kombinacja została ustawiona prawidłowo, szekla z łatwością wejdzie do mechanizmu blokującego. Jeśli nie, proszę ponownie wykonać kroki 2-4.

Blokada TSA to zawsze świetny pomysł!

Jeśli chcą Państwo mieć pewność, że bagaż jest zawsze bezpieczny i nie zostanie uszkodzony podczas losowej kontroli bagażu, zamek TSA jest najlepszym rozwiązaniem. Proszę szukać wysokiej jakości bagażu, który ma wbudowaną blokadę TSA, aby zapewnić najlepsze bezpieczeństwo i bezproblemowe podróżowanie. Eksploruj Eminentz zamkami TSA już dziś.