Przed zakupem pasujących części zamiennych do Państwa walizki ważne jest, aby sprawdzić, w jaki sposób Kółka są przymocowane do powłoki Państwa walizki.

Czym są nity i jakie są ich zalety i wady?

Nity są rodzajem mechanicznego zapięcia, które jest używane do łączenia skorupy walizki i jej wewnętrznej części. Kółko obudowy. Mają one cylindryczny trzon z łbem na jednym końcu i są wkładane do otworów, które znajdują się zarówno w powłoce, jak i w obudowie. Kółko obudowie i powłoce. Następnie drugi koniec wału jest odkształcany lub spłaszczany, aby utworzyć kolejną głowicę, tworząc szczelne połączenie.

Zarówno nity, jak i śruby są powszechnymi elementami złącznymi, ale mają różne zalety i wady. Śruby mają tę zaletę, że są stosunkowo odporne na siły, a jednocześnie łatwe do usunięcia i ponownego użycia.

Z drugiej strony, nity są bardziej odporne na wibracje i zapewniają dodatkową stabilność, a jednocześnie są stosunkowo łatwe w montażu podczas produkcji. Nity są jednak trudne do usunięcia i nie mogą być ponownie użyte.

Poniżej znajdą Państwo więcej informacji na temat tego, jak rozróżnić, czy w Państwa walizce zastosowano śruby czy nity oraz jak je naprawić.

Kółka przymocowane za pomocą śrub

Walizka Kółka są w większości przypadków mocowane do powłoki walizki za pomocą śrub. Jak widać na zdjęciu Kółko obudowa w takim przypadku nie wykazuje żadnych śladów ani mocowań z zewnątrz. Dostęp do śrub można uzyskać, otwierając podszewkę po wewnętrznej stronie walizki.

Proszę zobaczyć instrukcję naprawy

Kółka przymocowane za pomocą nitów

Dla Kółka gdzie Kółko można łatwo zidentyfikować po łbie nitu, który jest widoczny z zewnątrz. Na zdjęciu widać kilka czarnych nitów na zewnętrznej krawędzi obudowy. Kółko obudowy łączących Kółko z obudową.

Więcej informacji znajdą Państwo w naszym poradniku na temat naprawy Kółka które są mocowane za pomocą nitów.

Proszę zobaczyć instrukcję naprawy